Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Liebherr LTM 11200-9.1 / Tomáš Mory Morávek / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liebherr LTM 11200-9.1 / Tomáš Mory Morávek / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Mar 2023 14:04

Tú povrchovku kiabíny zrejme ešte zvýraznila jemná vrstva farby Vallejo, ktorá navyše ani nedáva lesklý povrch. Hrbušia vrstva syntetiky by tie nedostatky povrchu zrejme lepšie zakryla.
Inak ja osobne po neštastnej skúsenosti na plasťáku s farbami Vallejo som moc spokojný nebol.

K ramenu: na tvojom mieste by som to určite skúsil ešte raz a nejakou inou cestou, lebo tie pokrčené zaoblenia budú ako päsť na oko aj po farbení. Ohýbať 0,5 mm kartón do menších oblúkov je fakt ťažké. Preto by si mohol skúsiť buď iný materiál alebo postup.
Jedna z možností je urobiť vlastný kartón o rovnakej hrúbke, vrstvením výkresov a ohýbať ten materiál ešte za čerstva, hneď po podlepení, kým sú vrstvy papiera vlhké. Takto sa mi väčšinou darí ohýbať aj hrubšie diely.
Druhá možnosť je urobiť profil ramena po vrstvách - oblepiť najprv jednou vrstvou papiera a potom ďalšími obliepať ten tvar na vystuženie.
A posledná možnosť čo ma napadá, je vyrobiť nejaký prípravok na ohýbanie, na ktorom možno pôjde spracovať aj 0,5 mm kartón. Stačia možno dva kúsky drevenej laty a stolárske zvierky na fixovanie. Vrchné zaoblenia urobiť napr. zaoblenou hranou na drevenom "prípravku" a spodný veľký rádius buď rovnako (väčším zaoblením) alebo postupne ohýbať po ostrej hrane, po malých krokoch a malých ohyboch, rovnako ako sa tvarujú aj skutočné plechy pri výrobe.

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Liebherr LTM 11200-9.1 / Tomáš Mory Morávek / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 04 Mar 2023 15:13

Toto by som nedával za vinu farbám. Aj keď Vallejo (Model Color) nie sú najlepšie na striekanie, videl som mnoho modelárov, ktorí ich používajú a majú s nimi skvelé výsledky.
Podľa tej fotky kabíny spredu je tam zanedbaná príprava podkladu, ani makro za toto nemôže :)
Ak je zlý podklad, žiadna farba to nezachráni, zaliať to syntetikou nebude najlepšie riešenie.
Tie tesnenia okolo okien, tam by to fakt chcelo viac precíznosti, momentálne to nevyzerá najlepšie. Nie je to vsak nič, čo by sa nedalo opraviť :wink:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Liebherr LTM 11200-9.1 / Tomáš Mory Morávek / 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 04 Mar 2023 19:34

Fuha, tak tú prednú časť kabíny by som určite prerobil. Ako už bolo písané, za toto naozaj nemôže ani farba, ani makro. Tesnenie jedine prekryť čiernym farebným papierom, tenký pásik navlhčený v miestach oblých rohov kabíny. O ramene sa dobre vyjadril Ico, tam nemám čo dodať. :wink: . Pri týchto veľkých plochách na veľkých modeloch sa môže zdať, že to človek zbúcha raz dva, no ako je vidieť, nie je to také jednoduché a celý model to niekedy "zabije".
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: Liebherr LTM 11200-9.1 / Tomáš Mory Morávek / 1:25

Príspevokod užívateľa marchal » 07 Mar 2023 19:43

Ico,Paly-pokud mi chcete ukázat jak se to má dělat,klidně vám to rameno pošlu do mailu a můžete mi to ukázat.Je to tištěné na formát A2 a má rovného půl metru.Jinak se bude ještě tmelit a brousit.Je to už druhý pokus,ten první skončil v kamnech,víc to předělávat nebudu.Kabinu ještě zkusím přebrousit pod vodou.

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný