Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Jan 2023 09:47

To je také uveriteľné, že fuj! :haha:

Gratulujem, super výsledok, dokonca sú aj správne poprehýňané lopatky posuvníka a aj ten zbytok hnoja je na správnych miestach, možno by som ho ešte trochu viac popritláčal, lebo je oridžo trochu mäkšej konzistencie, na obrázkoch vyzerá tak "tvrdo", moc odstávajúco. Už sa teším na celkovú dioramku. Budeš ešte robiť podložku že?

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa spider » 24 Jan 2023 10:13

Na môj vkus trochu odfláknuté, aj samotná stavba modelu aj patina, ale ako celok to pôsobí pekne. Neber to ako nejakú útočnú kritiku a verím, že UAZ (čo si spomínal, že robíš) bude na tom o level vyššie!
Gratulujem k dokončeniu :wink:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa Jene » 24 Jan 2023 23:24

Gratulujem k dokončeniu. Oba modely sú podarené, hlavne to rozmetadlo, takéto patinované ja môžem.... :big smile: Bude aj nejaká poľná podložka?

Užívateľov profilový obrázok
wot99 | 31
Príspevky: 29
Meno: Ján

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa wot99 » 27 Jan 2023 08:33

Ahoj,
podložka bude. Moja predstava je stará panelová cesta, nič viac, nič menej. Ten hnoj môžem skúsiť popritláčať :) .
A čo konkrétne je odfláknuté ?

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa spider » 27 Jan 2023 09:23

Vo všeobecnosti - ak to už striekaš, oplatí sa lepšie pohrať s pripravením podkladu. Je tam viacero miest, kde je to slabšie prebrúsené, viditeľné hrany/spoje dielov. Napríklad pri tých kolesách, ako už niekto spomenul, škoda toho nevyrezania dvoch zúbkov, ako aj viditeľná hrana "bombírovania". Aj na tej vlečke tie výlisy v tvare "X" - tam to chcelo trocha lepšie prebrúsiť. Neviem, či používaš aj surfacer (striekací tmel/plnič), ale ak nie, odporúčam. Pekne to ukáže podklad a nerovnosti, dá sa to prebrúsiť, opraviť a postup sa dá opakovať viackrát.
Pri farbení a patine - napríklad tie tesnenia/lemy okien - asi si to farbil štetcom. Tam si to pýtalo maskovaciu pásku a tie rámy pekne rovno fúknuť čiernou. Hrdza/stekance na kapote sú také veľké a jednoliate, tam by to chcelo možno tenší štetec a viac to "levelovať" inými odtieňmi.
Ale napríklad, ten väčší kus plechu na vlečke za zadným kolesom, tam je to opotrebenie spravené veľmi pekne, to sa ti podarilo! :wink:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
wot99 | 31
Príspevky: 29
Meno: Ján

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa wot99 » 27 Jan 2023 11:46

Aha, no teraz to už beriem a ďakujem za pripomienky. So všetkým súhlasím, tých chýb tam je strašne veľa. Vždy keď to chytím do ruky, tak objavím niečo nové. Ale odfláknuté to podľa mňa nie je, len je to momentálne môj strop :) aj čo sa týka techník aj farbenia aj patiny aj použitých farieb a prípravkov a hlavne skúseností :) ...Model som nakoniec nestriekal, je to len farbené - tupovanie + štetec.
Ďalší model je plast, ale keď s ním skončím, idem na 7745 a tam sa týmto všetkým nedostatkom pokúsim vyvarovať a ten model už budem stiekať. UAZ ma neláka, ten si musí počkať :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Jan 2023 18:27

Hoci nie som človek, ktorý bojuje o "politickú korektnosť" a pod., no odfláknutým by som to osobne nepovažoval. Samozrejme, konštruktívna kritika by mala byť súčasťou našich diskusíí, ale zároveň to musí byť kritika vecná a adresná. Preto som rád, že Spider vysvetlil, v čom vidí nedostatky a poskytol aj rady, ako s nimi popasovať a Jano to prijal :wink:

A rád by som vyzdvihol aj tie pozitíva, kde vidieť, že autor má dobrý zmysel pre detail:
- stekance na kapote traktora
- zdeformované čelo prívesu
- rozbité zadné svetlá
- zvyšky odlúpajúcej sa červenej farby
- zvyšky hnoja na korbe

Kľudne prezentuj aj ďalší model v našej sekcii venovanej plasťákom a rád pozriem aj tú 7745-ku z papiera :wink:

Užívateľov profilový obrázok
wot99 | 31
Príspevky: 29
Meno: Ján

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa wot99 » 24 Feb 2023 12:57

Podarilo sa mi dokončiť aj podložku. Teraz je to hotové, viac sa toho nejdem chytať :) Množstvo chýb sa mi snáď podarí redukovať na ďalšom modeli :D

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa marchal » 24 Feb 2023 15:57

Jako,je to hezký,to jo.Ale fuj,ta kupa hnoje smrdí až sem :)

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Zetor 8011 + Rozmetadlo RU - 5 / Agromodels / 1:24 - Hotovo

Príspevokod užívateľa martin1807 » 26 Feb 2023 16:05

Pekná podložka, ale tá kopa hnoja sa mi nejak nezdá. Jednak farbou tak konzistenciou :haha: v porovnaní so zbytkami hnoja na rozmetadle.

Ale lepšie by som to neurobil :victory: :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní