Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Československá stopa ve vesmíru

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Československá stopa ve vesmíru

Príspevokod užívateľa group b » 14 Feb 2017 00:24

Na výstavu chystáme další podskupinu a to by měla být československá technika, která se někde podívala do vesmíru.
Nejznámější jsou jistě aparáty Magoin a Mimosa (také budou snad postavené), ale chtěl bych dát dohromady i nějaké další. Krom Sojuzu s Vladimírem Remkem (Sojuz už mám pro jiná zvířata :haha: ).

První naše stopa ve vesmíru se objevila v rámci projektu Interkosmos. Interkosmos byl spojením sovětské raketové techniky a různých vědeckých přístrojů vyrobených v rámci "soudružské" spolupráce.

Vertikal 1

Pro vědecké účely přepracovaná balistická raketa SS-3 nesla označení R5B. V rámci projektu Interkosmos umožnila zapojit se do výzkumu vesmíru státům Waršavské smlouvy.
28,11 1970 byla ke startu připravena první raketa programu, která nesla název Vartikal 1. Jedná se v historii dobývání vesmíru o ojedinělou raritu. Kulový modul nahrazující špici bojové hlavice nebyl ukrytý pod nějakým odhoditelným krytem, ale byl normálně přetažen jakýmsi pogumovaným pytlem :jawbone:
Jak to fungovalo ve vesmíru se mi nepodařilo zjistit, ale let i práce přístrojů byla úspěšná.
Mezi nimi byly i přístroje, na kterých se podíleli českoslovenští vědci. Poprvé v dějinách tak nějaký náš výrobek navštívil kosmický prostor.

Model v měřítku 1:100 je vlastní tvorbou.
Pro ty, co budou přemýšlet, co že to na vrchu rakety je, tak je to ustřižený a nabarvený malíček z gumové rukavice.Zádnej kondom !

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní