Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Potomci rakety R7

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa pet1972 » 26 Júl 2020 18:44

Posledné dva kúsky si asi raz zlepím :haha: :beat plaster: :wink: ...to som si zas dal záväzok :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 08 Aug 2020 20:41

Romane, to mohu, zítra zkusím.
pet 1972 pomalu dávám dohromady pro stažení. Přidal jsem několik modelů , Vostok tam zatím není ale počítám s ním.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 09 Aug 2020 14:49

Romane máš to tu
na první fotce máš největší raketu 2 světové války V2 v porovnání s největšími dnešními raketami
Z prava - čínská Long March 5, japonská H-IIA, indiská GSLV Mk.1, ruský Proton M, Muskova Falcon 9 Dragon 2, Atlas 5 od NASA a poslední Arianne 5 od ESA

Obrázok

na druhé fotce je to ještě horší poměr .
To jsou budoucí rakety, které už se vyrábí.
Z prava - americká SLS pro lety na Mars, americká Omega ve verzi XXL, americký Vulcan verze L a evropská Ariane 6

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 19 Aug 2020 06:17

Čas 8 :44 19.8 1960 vstoupil do historie kosmonautiky.
Do vesmíru se vydala raketa pro laickou i odbornou veřejnost známá jako Sputnik 5.
Nejednalo se však o pokračování řady vojenských raket R7 s nákladem místo bojové hlavice, ale o přepracovanou verzi dvoustupňové rakety později známé jako Vostok.
V její přídi se nacházel modul určený pro živou posádku, který byl konstruován tak, aby jí ochránil při sestupu atmosférou planety zpět na zem.
V lodi se nacházela zvířecí posádka : 2 laboratorní krysy, 20 myší a dvojice psích kosmonautek.
Zkušená Belka měla již jeden let do vesmíru na suborbitální raketě za sebou, nováčkem byla Strelka.
Po několika obletech planety se následujícího dne úspěšně vrátily na Zemi a potvrdily tím, že je možné létad do kosmického prostoru.

Obrázok

Model rakety v měřítku 1:100

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 25 Aug 2020 21:00

Sputnik 10
Pot tímto názvem se ukrývá poslední ze Sputniků.
Ve skutečnosti to byl poslední z prototypů lodi Vostok před letem prvního člověka do vesmíru.
Na jeho palubě byla figurína kosmonauta v obleku a poslední psí kosmonautka Zvezdočka

Obrázok

Pro ní bylo stanoveno jedinné kritérium, které nastavil sám Koroljov už při prvním letu Belky a Strelky. To znělo " pokud se z vesmíru vrátí 2x po sobě zcela zdravá posádka, dostane člověk svojí šanci.
Belka a Strelka se úspěšně vrátili na Sputniku 5 . Další let skončil zničením přistávacího modulu při přistání a Sputnik 7 pro změnu pro závadu při startu nedosáhl na oběžnou dráhu. (Sputnik 8 měl jiné úkoly, netýkal se letů s živou posádkou). Na Sputniku 9 úspěšně letěla i přistála Černuška a tak se let Sputniku 10 očekával s velkým napětím. Dopadl dobře a Jurij Gagarin se mohl připravovat na svůj vstup do dějin.
Fenka Zvezdočka mu tu cestu do vesmíru umetla.

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 30 Aug 2020 18:12

Nějaké další přírůstky.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Potomci rakety R7

Príspevokod užívateľa group b » 10 Sep 2020 19:40

Nejspíš poslední model celé kolekce - Sojuz L s Lunárním modulem

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní