Drevené podložky pod modely (aj na mieru)

Pravidlá fóra

• Táto sekcia slúži výlučne na nekomerčné ponuky predaja modelov a modelárskeho príslušenstva, ktoré nie sú predmetom podnikateľskej činnosti účastníkov burzy.
  • Administrátor fóra nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah a pravdivosť tu uvedených ponúk.

Inzeráty v tejto sekcii sa automaticky mažú po 60 dňoch nečinnosti!
Užívateľov profilový obrázok
Leo Hajtinger | --

Drevené podložky pod modely (aj na mieru)

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 11 Feb 2021 20:28

Keďže sa mi podarilo zariadiť si doma dielňu tak, aby som si mohol sám vyrábať drevené podložky akýchkoľvek rozmerov, ponúkam túto možnosť pre kohokoľvek, kto by mal záujem.
Jedna sa teda o výrobu drevených podložiek pod modely ľubovoľných rozmerov z dosiek plných, ale v prípade záujmu aj lepených. Zatiaľ mám k dispozícií pripravené podložky štandardných rozmerov pre mierky 1:35, 1:87 a 1:72, ktoré sa mi osvedčili ako podložky univerzálnych rozmerov pre techniku týchto mierok.
22x13.5x1.8 cm - 7€/ks - k dispozícii ihneď 3ks
19.5x9.5x1.8 cm - 6€/ks - k dispozícii ihneď 1 ks
8x17x1.8 cm - 4€/ks - k dispozícii ihneď 3ks
19x28.7x1.8 - 9€ /ks - k dispozícii ihneď 1ks (ideálne ako podklad pre lietadlá)
Album budem pravidelne aktualizovať a ak pôjde všetko ako má, postupne budem pridávať podložky z rôzneho druhu dreva, hrúbky, typu, ako aj podložky lakované, morené, skladané z viacerých častí a taktiež základy pod diorámy/vignetty z kuchynských liniek.
Osobný odber možný v rámci PO a okolia.
Naposledy upravil/-a Leo Hajtinger v 03 Mar 2021 20:33, upravené celkom 1 krát.

Leo Hajtinger | --

Re: Drevené podložky pod modely (aj na mieru)

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 03 Apr 2021 20:33

slimák napísal:
Oliver napísal:Vďaka .. skôr som myslel aké lepidlo použiť, aby sa podložka neskrútila. Ja som na podložku vždy dával nejaké moridlo a nie vždy som ju lakoval. Posledný pokus bol akýsi lak s nejakou prímesou farby a výsledok bol podstatne lepší. Ale vyskúšam zas niečo najbližšie ..

Myslím, že nejaká tenká vrstva herkulesu tú 2cm hrubú dosku s rozmermi cca 10x10cm neohne. Ale môžem si v dielni narezať pár vzoriek rôzneho dreva a spraviť test, ak to niekomu k niečomu bude. :)

Ešte k téme. Drevo nasáva vlhkosť zo vzduchu, nemusíš ho ani polievať. To či sa pokrúti, závisí aj od toho, ako je narezané. Keď to Leo robí zo špárovky, ako písal vyššie, pokiaľ je spravená dobre, tam je to riziko deformácie menšie ako u nelepeného kusu laty. U špárovky sa drevo nareže na nejaké 5cm široké kúsky a tie sa lepia k sebe tak, aby sa pnutie v dreve vplyvom vlhnutia / schnutia u týchto kúskov navzájom rušilo - pôsobilo proti sebe.

Moridlo do interiéru asi radšej nie.

Osobne preferujem výrobu podložiek zo škároviek, presne pre dôvody aké spomenul kolega vyššie. Kedysi som využíval len jednoliate drevené dosky, ale nie vždy sa mi podarilo trafiť dosku, ktorá bola dostatočne suchá a po čase sa mi vo vitríne aj zvykla skrútiť. Páčia sa mi podložky z jedného kusu dosky, avšak keď to má byť po čase prehnuté, nepôsobí to príliš pekne (aspoň z môjho pohľadu) takže momentálne volím výrobu radšej zo škároviek. Ale samozrejme, výber je vždy na zákazníkovi, všetko je o dohode a každého vždy upozorním, že podložky z jedného kusa dosky sa môžu po čase deformovať, čo už ja nemám veľmi ako ovplyvniť, nakoľko nie som stolár, nemám doma žiadnu sušičku, takže väčšinou si dávajú ľudia vyrábať podložky z lepených dosiek. Keď na to dáš nejakú peknú lazúru s dodatočnou vrstvou lesklého laku, nakoniec bude výsledok rovnako pekný ako keby si to robil z obyčajnej dosky. Odporúčam ti popozerať na originálnu lazúru určenú do interiéru, práca s ňou je jednoduchá, zvolíš si odtieň, dáš 1-2 vrstvy podľa okolností a za deň-dva máš podložku hotovú. Dnes sú už bežne dostupné lazúry, ktoré môžeš nanášať aj v interiéri, keďže zápach z nich je minimálny keď nie žiadny. Aktuálne mi schnú prezentačné podložky natrené lazúrou typu orech a eben, ak s nimi budem spokojný, nejaké foto sa tu určite objaví.

Leo Hajtinger | --

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 07 Apr 2021 17:48

Nový typ podložky:
1. - smrekové podložky hrúbky 30 mm so všetkými štandardnými tvarovými hranami (na obrázku rozmer 80x155x30 mm, 8€/ks), k dispozícii ihneď 2 ks
2. - skladané smrekové podložky výšky 47 mm (na obrázku rozmer 90x50x47 mm, 7€/ks), k dispozícii ihneď 2 ks

Leo Hajtinger | --

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 11 Apr 2021 13:42

Opäť menšia aktualizácia. Tentokrát sa jedná skôr o povrchovú úpravu, na priložených fotkách je lepené drevo jednotlivých druhov ošetrené len olejovým transparentným lakom pre zvýraznenie prirodzenej kresby dreva a zvýšeniu lesku. Na ďalších fotkách je porovnanie neošetreného smrekového dreva, lazúry eben a lazúry orech. Nakoniec posledná fotka s vyvýšeným podstavcom rozmerov 80x120x47 mm. :)

Leo Hajtinger | --

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 21 Apr 2021 11:24

Atypické tvary alebo nadštandardné rozmery? Žiaden problém.

Roman | 47
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Apr 2021 21:44

skoda ze na dreve neni polozeny nejaky pekny model ako minule

Leo Hajtinger | --

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 27 Apr 2021 19:52

Roman napísal:skoda ze na dreve neni polozeny nejaky pekny model ako minule

Coskoro bude aj to, pripravujem masivnejsie podlozky zo susenej jedlovej dosky jedneho kusu, prioritne pod vlastne modely tak sem nieco pribudne.

Leo Hajtinger | --

Príspevokod užívateľa Leo Hajtinger » 03 Máj 2021 19:54

Doplnenie sortimentu o ďalší variant dreva, tento krát dubové. Keďže ide o drevo tvrdšie, drahšie a ťažšie, rezné hrany jednotlivých nástrojov sa skôr otupia, cena podložiek začína na 10€/ks. Na fotke pre porovnanie Bergepanzer 2 1:35.

Návrat na "Predám // Sell"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Marmat a 1 neregistrovaný