Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 14 Dec 2009 23:41

Zdar panstvo, tento model som sa rozhodol postaviť si tak trochu aj z nostalgie, na skutočnom aute som jazdil v autoškole keď som si robil papiere na auto a bola to zároveň prvá škodovka s predným pohonom, proti 120-ke dosť veľký skok dopredu. Myslím, že predlohu modelu veľmi predstavovať netreba, všetci si určite pamätajú ošiaľ pri uvedení a následnom začiatku predaja Favorita na vtedajšom československom trhu. Model budem stavať z kópie, originál mám založený v poličke. Prekopíroval som si ho kvôli tomu, že origoš je podľa všetkého laserová tlač,
aspoň sa mi to tak javí podľa použitého papiera, ten sa pri origináli mierne leskne. Neplánujem nejaké výraznejšie úpravy, jednak ešte nemám dosť dobrú zručnosť a nemám na to zatiaľ ani trpezllivosť :bad smile: :vicotry:

Obrázok
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
šlakotraf | --
Príspevky: 29
Meno: Michal
Bydlisko: PD a okolie

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa šlakotraf » 15 Dec 2009 19:07

Nazdar dá sa tento kúsok ešte niekde zohnať???
Na stole : Obrus :D ....
Tíško mlčím a učím sa !!

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 15 Dec 2009 19:15

Skús pozrieť na stránku vltava2000.cz/papermodel v sekcii osobné autá, ja som si tohto Favorita objednával práve odtiaľ. Ahoj :feel good:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa jozkin » 19 Dec 2009 23:33

:beat brick: Tak ten original urcite nie je laserova tlac (mam ho doma tiez), ide vsak o pomerne nestastny leskly papier. Tento model vznikol tym, ze p. Antonicky sa nechal dost dokladne inspirovat modelom Skoda Favorit/Praktik(Forman) od p. Badalca, ktory vysiel v E+Z (neskor aj v ABC - uz len favorit).
Skusal som lepit aj tento model, ale nesadli mi lemy okien na bok auta - zial pokusal som sa to lepit podla navodu p. Badalca... - Takze som ho zatial odlozil na neurcito.
Rozhodne by som odporucal skor zohnat si model z ABC, okopirovat na tvrdsi papier a lepit ten, toto je uz skor zberatelska zalezitost...
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 19 Dec 2009 23:55

Vďaka za upresnenie, aj mne sa zdalo že je to len tým papierom, inak mám Favorita aj z ABC,
tohto sa pokúsim zlepiť tak aby sa naň aspoň dalo pozerať a potom skúsim postaviť a j druhý model, ten ak sa nemýlim vydal Richard Vyškovský. Tie lemy ani mne nie sú príliš po chuti, no uvidím, čo z toho vznikne. Sakra, zas mám nad čím špekukovať :vicotry: :bad smile:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 20 Dec 2009 17:45

Takže stavba tohto kúsku od M.Antonického sa zatiaľ odkladá, lebo momentálne mi akosi chýba chuť a trpezlivosť na spracovanie niektorých dielov. Určite ho však niekedy dokončím. :confuse: :confuse:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 21 Dec 2009 22:36

Predsa len som sa donútil do pokračovania, no zatiaľ to na mňa pôsobí dosť rozpačitým dojmom,
zdá sa mi, že to nebol moc dobrý nápad kúpiť si tento model, zatiaľ som spravil základ podvozku a nosič zadnej osi, momentálne sa trápim so zadným nárazníkom, už tieto diely nie sú celkom najpresnejšie a to som sa ešte nedostal ku karosérii, z toho mám dosť veľké obavy, aby to neskončilo nakoniec celé v koši a origo model v archíve spomienok :haha:

ObrázokObrázokObrázok
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 22 Dec 2009 09:11

Ahojte, po doterajších skúsenostiach hovorím jedno - tomuto modelu sa vyhýbajte veľkým oblúkom!!!!! :ah: :beat brick: :beat brick: Tak nepresný model ako tento som zatiaľ nerobil, ak nepočítam autá od Betexy, nie vždy totiž znamená že prepracovanejší model je aj lepší, musím povedať,že som z toho dosť sklamaný, tento model mi nestojí za tie nervy a rozhodol som sa stopnúť celú stavbu. Možno niekedy ho skúsim postaviť nanovo ale v blízkej budúcnosti určite nie. Tento model je ďalší čo si počká nejaký čas na dokončenie. Pokračovať budem modelom favorita z ABC, ktorý prezentujem v inom mojom vlákne

P.S. Neodporúčam tento model, sú to zbytočne vyhodené peniaze :cry: :cry:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 25 Dec 2009 20:34

ja som ho tusim staval.. ale uz to bolo fest davno.. ale pacil sa mi.. i ked ja si modely prisposobujem..... myslim ze lepsia volba aj tohto modelu je volba zo starsieho cisla abc;)) samozrejme najlepsie podlepeneho alebo skopirovaneho na tvrdsi papier...;)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 25 Dec 2009 23:37

Súhlas, onehdy som ho lepil tuším zo Zenitu, vtedy bol ale o dosť lepší ako tento nepodarok :haha: , Favorita z ABC mám tiež rozostavaného a vyzerá byť trošku podarenejší aj keď tiež sú tam určité nepresnosti ale nie je to také, aby sa nedalo pokračovať ďalej, tak uvidím ,či sa to podarí postaviť :)
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný