Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma - Potopenie Titanicu /ABC/ 1:600

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Dioráma - Potopenie Titanicu /ABC/ 1:600

Príspevokod užívateľa mirec116 » 18 Feb 2013 11:23

Ako pripomienka storočnice potopenia asi najslávnejšej lode sveta (15.4.2012) vyšla na jar minulého roku v časopise ABC vystrihovačka potápajúceho sa Titanicu. Vystrihovačka má rozsah dve strany A4, je určená aj pre začiatočníkov. Ja som si ju zlepil, lebo téma Titanicu má zaujíma od detstva.

Nad reálnosťou zachytenej scény sa však dá polemizovať. Oproti skutočnosti a najnovším výskumom sa trochu odchyľuje od reality. Posledný, štvrtý komín bol v tejto fáze potápania už odlomený. V dokumente z roku 2012 s názvom "Titanic: Posledné slovo s Jamesom Cameronom" (režisérom filmu Titanic z roku 1997) skupina odborníkov prišla k záveru, že Titanic išiel pod hladinu oceánu pod miernejším uhlom ako na papierovej dioráme.


Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Potopenie Titanicu /ABC/ 1:600

Príspevokod užívateľa Paly » 18 Feb 2013 12:49

Tak toto sa mi veľmi páči, naozaj super nápad na model :victory: , aj to máš pekne zlepené. Ešte keby hladina bola plastická (napr. zo sádry) tak to by bol masaker :dribble: .
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Potopenie Titanicu /ABC/ 1:600

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 18 Feb 2013 15:16

K dokonalosti už chýbajú len dve veci - pobehujúci DiCaprio s nie veľmi peknou Kate Winslet a potom slečna s neustálou potrebou rozpažovať ruky a pri tom vrieskať, že "jej srdce ide ďalej" :) Ale inak super práca, gratulujem!

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní