Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa pisho66 » 20 Jún 2021 20:27

Dnes sa začalo zelenať. Vyskúšal som najprv na menšej cestičke ako pôjde sadenie, lebo s predchádzajúcim aplikátorom, ktorý bol menší, to nešlo. Tak som kúpil plastový pohár so šroubovacím viečkom, dal na to väčšiu sieťku a funguje to skvele :big smile: .

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Jún 2021 21:39

Pekne sa ti to zozelenalo. :)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa pisho66 » 03 Júl 2021 16:07

Ahojte, ešte zopár drobností a bude hotovo.
Od posledna som pracoval hlavne na sadení trávy a ostatnej vegetácie. S tým novým aplikátorom, čo som si spravil to šlo výborne a vyskúšal som si tu aj nové postupy. Pred pár rokmi som našiel na youtube jedného austrálčana, ktorý robí vcelku veľmi pekné diorámy. Preto som rovno od začiatku postupoval podobne ako on. Pri sadení trávy sa mi to teraz tiež osvedčilo, takéto pekné záhony som ešte nemal :). Ale pri niektorých krokoch som zistil, že som to mal spraviť skôr, ako pri lelení drobnej vegetácie alebo imitácii rastlinných zbytkov, pretože pri rozprašovaní lepidlovej zmesi ostala tráva mierne zlepená. To som potom vyriešil použitím kvapkátka a bolo vyriešené. Nabudúce si na to hádam spomeniem, že čo lepiť a kedy :haha: . Okolo domčeka vyrástol plot a na druhej strane je zložené drevo na zimu aj s ešte nepopíleným konárom.
Po tráve nasledovala iná vegetácia, ako kríky a stromy. Použil som tu islandský mach, ktorý veľmi pekne imituje menšie kríky. Na fotkách to však vyzerá trochu inak, ale voľným okom je to pekné.
Na asfalt prišla jemná vrstva zriedenej svetlo hnedej farby ako jemný prach popri ceste a miestami aj tmavšej hnedej. Na záver zopár pigmentov aby cesta nepôsobila čisto, keďže technika chodí aj z lesa.
Na vršok trávy som ešte skúsil znázorniť kvety natretím zľahka červenou a žltou farbou a pribudnú ešte značky.





a vyskúšal som aj jednu so žeriavom

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Júl 2021 20:35

Super, tá cesta je teraz úplne špičková!
pisho66 napísal: a pribudnú ešte značky.

Tie určite sprav a možno aj nejaký ten smerový stĺpik. A na parkovisko možno by sa hodil malý smetiak a na plot poštová schránka :P

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Júl 2021 23:29

Wau .. máš to parádne. Zo všetkého najviac sa mi páči tá prašná cestička, tú si spravil naozaj krásne.
Kanál Luke Town poznám veľmi dobré, robí parádne diorámy.
Čo si myslíš, že by si mohol zabudnúť si sem kľudne napíš. Ja tak fórum využívam ako archív svojich stavebných postupov, preto dúfam, že fórum tu bude ešte dlhooooo.
A niekedy svojimi poznámkami vieš pomôcť ostatným, čo je plus.
:big smile:

Na parkovisku si zas viem predstaviť odpadkový kôš a nejaké odpadky a špiny po zemi, prípadne nejakú tabuľu s mapou alebo jednoduché lavičky.
Pekný detail by mohli byť stopy po vozidle, ktoré išlo prašnou cestou a prešlo skrz asfaltku, ale to je samozrejme na tebe.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa Saskardin » 03 Júl 2021 23:59

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa pisho66 » 05 Júl 2021 16:45

Vďaka :victory:

ešte čo som zabudol, že už dlhšie čo som si všimol u vatových tyčiniek, že po novom sú vyrobené z papierovej tyčky a tú som použil na odkvapové rúry na dome. Stačilo trochu nechať koniec tyčinky namočený vo vode aby zmäkla a potom som vytvaroval ohyb a natrel farbou. Takže ďalší vhodný materiál čo sa bude hodiť.

Mám spravené aj značky a smerové stĺpiky len teraz by som potreboval radu.
Také predbežné rozmiestnenie značiek je tu na obrázku a chcel by som vedieť či je to optimálne, prípadne či ešte dakde pridať alebo ubrať.
Rozmiestnenie smerových stĺpikov som našiel v norme a tá hovorí, že v pozdĺžnom smere pozemnej komunikácie na priamej ceste je 50 metrov. Rozmiestnenie sa skracuje podľa zakrivenia komunikácie. Ale v tejto mierke mi to vyšlo, že by som tam dal len dva na celú cestu v každom smere. Preto sa chcem opýtať na Váš názor.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa Oliver » 05 Júl 2021 18:24

Ja by som stopku z tej prašnej cesty nedával, nemáš ju ani z opačnej strany. A naopak možno by som dal značku "hlavná cesta" aj z druhého smeru ako teraz je, ešte pred odbočku.

Ak smerovými stĺpikmi myslíš tie biele stĺpiky po obvodoch ciest, tak by som nechal po 2 na každej strane ako píšeš.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa pisho66 » 08 Júl 2021 16:42

Nakoniec som dal po dva stĺpiky z každej strany a tri značky. Tie skoro ani nevidno, hlavne modrá značka "parkovisko" skoro splýva. Momentálne považujem dio za dokončené, objednávateľka si ho príde vyzdvihnúť a keď sa tam nasťahujú trabanty, tak dáke foto potom posuniem aj sem :big smile: .

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Parkovisko pre trabanty" 1:43

Príspevokod užívateľa Oliver » 08 Júl 2021 18:45

Podľa mňa dobré.
Teším sa na celkové náhľady aj s autami.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní