Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mercury Montery 1950 /BugsBunny/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Mercury Montery 1950 /BugsBunny/ 1:32

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 05 Jan 2011 21:47

Všetkým prajem pekný deň.
Hrali ste "MAFIU" ? Aj ja. Ikeď som ju nedohral, (PC nestíha ) ostal vo mne pocit " toto musím mať". Preto som začal zháňať čo by sa dalo zohnať z obdobia konca 40tich
a začiatku 50tich rokov minulého storočia . Kto pozná ponuku vie, že ponuka je malá až skoro nulová.
V ponuke free modelov som našiel toto MERCURY. Je to auto na ktorom jazdil vo filme Silvester Stalone.
Model je skôr karikatúra na dané téma. Pôvodne som uvažoval o novostavbe, ale nakoniec som sa rozhodol použiť model ako základ na úpravu .
Úprav bolo veľa upraviť bolo treba skoro všetko. Snažím sa stavať podľa fotografií z netu.
Apropó. Bude sa jednať o slot car model. Takže interiér bude jednoduchší a podvozok dráhový.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a serpens v 02 Okt 2011 10:13, upravené celkom 4 krát.
Dôvod: zoradenie obrázkov

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Jan 2011 22:14

hmmm, to by sa pekne robil Cuban Hermes z GTA Vice Vity, podľa mňa najštýlovejšie auto v hre :vicotry:

Obrázok

teoreticky by sa tie 3D modely mali dať vytiahnuť priamo z hry (GTA Vice City, San Andreas, GTA IV)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 05 Jan 2011 22:52

Hmmm. Pekné. Čo sa týka nástreku, stále som nenašiel niečo, čo som schopný nastriekať a čo by sa mi páčilo.
Mám rád čistú klasiku , ibaže akosi neviem nájsť odpovedajúce kolesá. Takže asi budem robiť tuningovú úpravu. Ten tvoj námet je celkom inšpiratívny.
Vie mi niekto ponúknuť viac obrázkov ? Myslím, žeby to šlo aj nastriekať.
Aktuálna podoba.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a Patero v 06 Jan 2011 18:40, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: zoradenie obrázkov

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Jan 2011 23:01

spustím Vice City a kľudne ti natípam aj 16 obrázkov kolom dokola :wink:

v San Andreas je síce lepší (jemnejší) 3D model, ale škaredšia verzia plameňov
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Jan 2011 02:16

Zaujimava stavba, hlavne tie oble tvary! Podla mna by sa dali spravit aj tie plamene: nastriekat zltu a cervenu na predok, potom to vylepit maskovacou paskou a streknut ciernou. Nakoniec to dat cele do laku. Kedze je to emerika, nemoze chybat chrom hlavne na naraznikoch a kolesach. Podla mna kolesa nepotrebuju ziadny extra dizajn, ale nech lesknu co najviac :wink:

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 06 Jan 2011 11:04

CHRÓM : ako naň ? Mám humbrolku chróm, ale akosi to nieje celkom ono.Má niekto skúsenosti s napodobovaním pochrómovania ?

K stavbe : Použil som techniku laminovania. Papier je aj po napustení sekundovým lepidlom stále mäkký. Raz pri práci s lepidlom mi kvaplo na tepláky a ajhľa, pevný materiál . Akurát namiesto telpákov používam satén. Je tenký nasiakavý a vo finále pevný.
Túto metódu využívam na spevnenie karosérie zvnútra.

Užívateľov profilový obrázok
Misiken | 28
Príspevky: 482
Meno: Michal

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa Misiken » 06 Jan 2011 11:30

Tak na chróm jednoducho . Treba zájsť do Bau-maxu a nájsť si spreje . Určite tam nájdeš aj chrómový sprej . :wink:
Inak model vyzerá zatial dobre . A vyzeral by ešte lepšie ak by mal paint toho Cubánskeho Hermesu . (Tiež som ho považoval za najštílovejšie auto a páčilo sa mi na ňom že pri štarte mu šľahali z výfukov plamene :vicotry: )

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Jan 2011 11:35

jo, existuje chrómový sprej, ale nieje úplne zrkadlovo lesklý, no mohol by postačiť
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
compelino81 | 42
Príspevky: 41
Meno: peter
Bydlisko: kežmarok

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa compelino81 » 06 Jan 2011 15:02

nazdarek ja som našiel v pc toto hadam to pomôže mam toho ešte dosť ak by si niečo chcel tak napiš a pohľadám

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
na stole : Kpa3 255b / Renova Model / 1:25
rozpracované : Praga UV 80 TRIAL /PK Graphica / 1:32
v plane :... kým kraz nebude hotový zatiaľ ani neuvažujem

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MERCURY MONTERY 1950 1:32 autodráhový model

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Jan 2011 17:00

Alebo potom samolepiace pasky a folie, tie uz maju ozajstny efekt chromu, pouzivam ich napr. na zrkadla, hydraulicke piesty a pod.

Existuje este speci farba na chrom, ak sa dobre pamatam, bavili sme sa nejakom vlakne o tom. Vola sa to Alclad II a dostat ho aj na Slovensku. Chce to ale dokonaly povrch, na ktory sa nanesie vrstva lesklej ciernej farby az na to sa strieka tento pripravok.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní