Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 23 Sep 2019 14:21

No veru, vypliest na toto drotene kolesa, a bolo by to uzasne;)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Sep 2019 20:44

mato_kolo napísal:No veru, vypliest na toto drotene kolesa, a bolo by to uzasne;)

vypletane kolesa samozrejme budu, model bude obsahovat 2 verzie, cisto papierovu pre modelarov, ktory si myslia, ze ich nedaju vypletane a druha verzia, ktora je vypletana, k tomu je aj sablonka a pisany navod ako na to po "PaHaVeteransky".

Report
trosku som sa zasekol a predna kasna potrebovala opravit, musel som zopar dielov vyrvat vypreparovat a opravene potom nalepit znovu, ale na modely to nie je az tak badatelne.
Retus je aka je, s cervenou vzdy bojujem, ci uz ked ju striekam na model alebo retusujem... olepil som aj zadok s kufrom a poviem Vam, oblina nad oblinu, dalo zabrat, aby sa mi to neskutilo.

Teraz pride na radu calunenie a interier.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 03 Okt 2019 19:54

Report
Tak interier uz ma palubovku, brzdu, rucnu brzdu, riadiacu paku a aj som ocalunil podsedak a operadlo. lepilo sa to samo. Len tej palubnej doske sa chvilku nechcelo ostat na mieste tak som ju donutil sekundakom.

spracoval som chladic. ten so trosku vytuningoval, co si bude urcite vediet spravit aj kazdy iny modelar: vyrezal som natlacenu mriezku, diel som nalepil na laserom vypalenu mriezku najprimeranejsieho rozmeru, nalepil som ju ale sregom, aby to vyzeralo ako v zlepovacke, zamaloval som vnutro celku na cierno a nelepil som upraveny diel na svoje miesto a vysledok sa mi celkom paci:

Zlepil som aj zadnu napravu, ale bol som taky rozbehnuty, ze mam len jednu foto...

predna naprava je dost mala a zatacat konce pruzin neznasam ani pri vacsich modeloch, lebo mi to nikdy nevide ako chcem, ale tu sa mi to relativne podarilo. S retusov som sa velmi netoto, cele som to premaloval, vidiet spod blatnikov a za kolesami vela nebude...

A teraz sa presunieme na, podla autora najtazsi celok, blatniky. bude to sranda lebo veterany su oblejsie ako vajco. Idem na to. Prinajhrsom z toho bude volaky Roadster Drugster so snizenym podvozkom bez blatnikov :haha:
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 17 Okt 2019 22:07

Nitra 2020 sa blizi :P
no spravil som jednu stranu blatnikov. Je to celkom sranda; nalepit podlepit prilepit a aj mi to drzi tvar :wink:
Report
Najprv som spracoval lemy

tie som nechal poriadne preschnut a potom orezal biele one, sak viete.
a potom podla pisaneho navodu som nalepil stred, potom zadok a potom predok. Stred a zadok, uplne v pohode. Predok, ten chcel trosku skus a ohni, skus a ohni este viac... ale sedelo paradne.

popritom som sa pohral aj so svetlom, ktore je vo vystrihovacke dodane ako papierove, ja som si spravil tuning, zasklenie a ziarovcicka:

ked uz volaco schlo, tak som sa pustil do predneho skla, ktore sa da zlepit ako papierove, pre menej skusenych modelarov, ale ja som na sklo pouzil najtensiu foliu aku som nasiel, vlepil medzi obe polky "kanagonom" a orezal. Samozrejme potom sm prisiel nato, ze vytlacena seda ma byt chromova, tak som sa snazil premalovat uz na hotovom skle a potental som to... ale postup je hracka, nevadi mi.

este trebalo olepit predny blatnik zo spodnej strany a mozem sa vrhnut na druhu stranu...

Este chcem nejako vymysliet napis "Aero" na mriezku chladica, ale to bude az na zaver ak nezabudnem...

Tak zatim cus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 09 Nov 2019 01:00

Report
Druha strana blatnikova je tiez uspesne za mnou, ale bol to mensi boj. Bil som sa s navodom, ale nakoniec sme sa dohodli. :wink:

Nie je vidiet, ale prilepil som aj prednu napravu, ktoru som si nechal na prilepenie az v tomto stadiu, inak by mi pri obchytkavani modelu popri tvarovani blatnikov zavadzala.
Na poslednych dvoch fotkach uz je nalepene aj nove predne sklo s klaksonom. Maliar zo mna nikdy nebude :beat plaster:
Ked uz som zasklil predne svetlo, tak zadne nemozem nechat papierove... mea culpa...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2019 19:29

Pekne.
Buď máš takú veľkú pinzetu, alebo....
Daj prosím ťa k tomu nejaké pomerové oné, díky.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 12 Nov 2019 23:39

Helou,
ok, pridal som take pomerove one pravitko a ruku. Dokoncil som volant, ten som spravil z drotiku; zadne odrazky pod svetlami som spravil z cervenej folie; predne svetla som cele premaloval chromovou farbou, pretoze pri vyrobe druheho som si ho zasvinil od sekundaku , po porade s Googlom som nasiel, ze niektore verzie mali aj cele chromove svetla, takze bolo rozhodnute. Dorobil som aj "potrubie a vyfuk", ten som spravil aj s "dierkou" a to tak, ze na cinovy drotik som "naskrutkoval" maly kusok mosadznej trubicky toho isteho priemeru, cin je makky, tak sa poddal, vytvaroval som potom cinovy drotik a natrel na cierno; trubicka sa mi totizto pri ohybani skor lamala ako ohybala svinucha.

Ak su otazky, pytajte sa, rad odpoviem.
tak a teraz uz len klucky na dvere, strechu a kolesa. Kolesa samozrejme vypletane, vsetko je podlepene, navod vypletu studujem uz asi piaty krat a priblizne viem, ze by sa mi to mohlo podarit. Sablona podlepena, rozkreslena, abz som sa pri tolkych nitkach nemylil. Ale to uz je na iny vecer. :victory:
Bude to pekne autcko, ked dostane chromove elektrony :haha:
Cus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 24 Nov 2019 11:14

Velmi pekne a tie Tvoje doplnky ho vyrazne ozivuju :big smile: . Na vypletane kolieska som zvedavy,su original sucastou modelu?

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Nov 2019 14:25

LuPa napísal:Velmi pekne a tie Tvoje doplnky ho vyrazne ozivuju :big smile: . Na vypletane kolieska som zvedavy,su original sucastou modelu?

Dakujem za pochvalu. Ano, model bude obsahovat sablonu a navod ako kolesa vypletat a je to jednoduchsie ako sa moze zdat.
Pavel mi poslal tento link na vyplet, ja som si ho trosku upravil, zlepsil mozno.
Report
Vyplet:
Máme šablónu

podlepil som ju 1,5mm kartonom, do stredu spravil dierku, cez nu pretlacil klinec o priemere takom istom ako spilky, ktore som pouzil na osky kolies, klinec kolmo prilepil a skoro hotovy pripravom nalepil na 2,0mm karton a nechal poriadne preschnut. Kedze vodiace ciarky su nakreslene len po koniec disku, predlzil som si ich, pre lepsiu predstavu "ako ma ist nitka". Ja som si sablonu musel ocislovat, pretoze som si ju vytlacil ciernobielu, nie farebnu ako je dodana vo vystrihovacke. Aby sa disk v sablone nehybal, "zvonku" som nalepil obruc, ktora mi ostala po vykruzeni disku. Taktiez som si na nu preniesol vodiace ciarky.

Nasiel som si najtensiu moznu nitku, klasicku na sitie v mojom pripade. Naslinil som naherkulesovane prsty a pretahoval som nitku jednym smerom, robil som to dovtedy, kym sa nitke nestratili vsetky chlpky.
Disk som vsadil do obruce, preniesol som si vodiace ciarky na rubovu stranu disku. Zobral som nachystanu nitku a po tom to uz islo, jeden koniec som nalepil na ciarku 1, nechal trosku preschnut, pretiahol okolo klinca a nalepil na druhu ciarku 1. (Po zlepeni prveho kolesa som zistil, ze) nitku nenapiname, prilepime ju trosku volnejsie, napne sa pri vlepeni naboja 86. Takymto sposoboma nalepime vsetky nitky. Pinzetou potom pritlacim vsetky nitky k sebe okolo klinca a opatrne ich zakvapnem herkulesom, iba nitky, nie klinec. Po preschnuti som opatrne vybral vypleteni disk, obstrihal presahujuce nitky, presahujuci herkules, ak nejaky je a namaloval chromovou farbou.
PS: pri prvom kolese som este poriadne neposlinil nitku, tak je vyplet taky chlpatejsi, ale bude to rezerva, tak mi to nevadi.

Pri zliepani oboch polovic, som pochopil, ze som prilis napol nitky. Tym padom sa mi nechceli zlepit disky k sebe, bol to boj, koleso malo osmicku ako ked prejdete cestnym bicyklom cez otvoreny kanal v plnej rychlosti... ale ako tak som to nerovnal, dalej sa na koleso este prilepili vonkajsie disky a matka

Tym bol pokusny, moj historicky prvy vyplet hotovy.
Uz "len" ostavalo nabombirovat plast, to bol tiez trosku boj, plast je tenky a maly, dost tazko sa mi to bombirovalo, ale po 20 minutach som bol spokojny a nalepil:

Ak mate niekto skusenost s bombirovanim mensich kolies, poradte. Diky.
Pri lepeni dvoch vypletench diskov k sebe sa mi ale nepacila mala medzierka, ktoru sposobili nitky, tak som si na diskoch namiesto nakreslenych drazok, drazky vyrezal, nie prilis hlboko, tak akurat, aby sa nitka "utopila" v disku.

vyplietol som takto prisposobene disky k sebe, samozrejme pouceny som nitky nenapol na fest a zlepil k sebe, som spokojny:

uz len tri vyplety :bad smile:
Ak mate otazky ohladom vypletu, pytajte sa.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa xavi » 24 Nov 2019 17:15

unesie tento vyplet dlhodobo aj vahu auta ked bude stat na policke? teda predpokladam, ze budes vypletat vsetky kolesa.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní