Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa omron22 » 05 Jan 2021 21:20

Všetko dobré do nového roku, vela krásnych momentov a oddychu pri modelovani.Dovolte aby som Vam predstavil další model z modelov ,ktory venujem kamaratovnu synovi a to model Rosiiho yamahi.Ja som ducatista srdciar, no nieraz som sa poklonil v brne na okruhu pred Rossim a zazit jeho fanklub na tribune C je zazitok.K modelu..je to komplikovane tvarovo aj konstrukcne a nevedel som sa z toho vysomarit,jedna navodna kresba je super aj pekna no nejako som to nevedel.Graficky je velmi pekne spracovany , ja budem robit mensie upravi v ramci mojich modelarskych schopnosti.Verim ze prezentacia modelu pomoze vsetkym mladym pri stavbe tohto specialuGP.
Predloha:
https://www.dreamstime.com/mugello-ital ... e149208849
model:


Začal som kolesama,foto pridam zajtra rozhodol som sa fotot pri dennom svetle,aby som tu mal aspon aku taku uroven...s pozdravom Lubo

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1,1:15,Fifik

Príspevokod užívateľa omron22 » 06 Jan 2021 18:12

Ahojte,slubené fotos.Zacal som kolesama,tam som vyrezal vzduch,podlepil kotuce brzdove a tiez vramci moznosti vyrezal vzduch.



Pokračoval som podla návodu zostavením tela motocyklu a to prednou častou,Spodok ok no predny stít a napojenie tak tam sa trochu potrápil.Postupuje sa dalej ramom a nádržou a aj tam som sa pomylil.Doplnil som este sedlo a zadnu časť.No nevadí je vidiet ze novotvari ma trochu dostali a malo som si model naštudoval.


Model sa formuje do troch celkov a to telo predne koleso s okuliarama a zadné s kyvnou vydlicou.Tym som pokracoval robí sa to dobre



Zostalo mi už len doladovanie celkou a nejaka drobotina a malo by to byt.Lepenie vyzaduje vieac casu, pretoze sa dost lepi spajdla alebo drevo o papier a tak to necham poriadne preschnut a zajtra dorobim.Foto drobotiny.

Tak zatial takto vela uspechou primodelovani .Lu.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Jan 2021 23:14

Zaujimavy model, ked to vyslo vo Fifiku?
Ak mozem pooradit, zatri ciernou osku predneho kolesa aby nebolo vidno ten "drevenny" kruzok ( = ze je to spajdla) :wink: ...predposledna foto (koleso na vidlici).

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa omron22 » 07 Jan 2021 10:24

Caf vyslo to niekedy na jesen.Rossi bol vo fifiku a Marqez je frre na stranke fifiku.http://www.fifik.sk/vystrihovacky-moto- ... free-model
špajdlu zaretusujem jasne len som tofotil este posvetle a nebolo dobre lepidlo zaschnute...poretusujem aj okuliare aj celok.Dnes to zbucham dokopy,s pozdravom Lu.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa omron22 » 07 Jan 2021 21:04

Ahojte tak dnes som to iba pospajal a dohadzal drobotinu.


Moto je na jednoduchom podstavci nalepena:


Takze hotovo,nakoniec som sa celkom aj potesil z toho ze som modeloval nejake novotvary pre mna a aj celkom pekny model z toho vysiel,mam radost a verim ze sa moto bude pacit,s pozdravom Lubo.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Jan 2021 19:13

model podareny.
Dakujem za tip na motorku vo Fifiku :wink:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 09 Jan 2021 02:59

Aj tebe všetko dobre do nového roku... :wink:
Kamarátov syn bude mať určite radosť...
A teraz tuto:
http://www.papercraftsquare.com/yamaha- ... nload.html
:big smile:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa developer10 » 18 Feb 2021 16:36

Pekná práca, aj skladačka bola fajn. Môj malý si ju vybral hneď ako prvú aby som po 20 rokoch oprášil papierové zručnosti. Nesedela mi iba dĺžka prednej vidlice, ale inak to veľa úprav nevyžadovalo. Už si to hraním odniesla zadná náprava, ktorá “sadla” :bad smile: :bad smile: So sklom som sa nehral, teraz to robím prvýkrát na bumblebeem a tiež mám s tým lopoty, keďže starý dobrý Kanagom neviem splašiť... Čím si to lepil a ako?

Tu je tá moja:


Držím prsty pri ďalšom projektíku, veľa zdaru
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa omron22 » 19 Feb 2021 20:32

Ciao,lepil som herkulesom, zasklieval som obojstrannou paskou a pri tomto stite som to kombinoval folu paskou a okraje uz herkulesom...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Motcykel moto GP Yamaha YZR-M1 / Fifik / 1:15

Príspevokod užívateľa LuPa » 19 Feb 2021 20:34

Na lepenie folioveho zasklenia je viacero nazorov.Ja pouzivam obojstrannu lepiacu pasku, kupil som v Hornbachu.Tu sa Ti nestane, ze zaspinis lepidlom to co nepotrebujes a aj sanca odlepit a opravit nepresnosti tu viac menej je.Staci par pasikov po obovde folie, nemusi byt uplne dokola (moje skusenosti). Akurat si natvaruj vopred foliu aby nepruzila a neodliepala sa pripadne.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní