Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Apr 2021 17:04

Dávam do pozornosti tento gadget, ktorý ešte stále možno podporiť na Kickstarteri. Mohlo by to byť pre nás papierákov veľmi užitočné, pretože je to pomalobežné (420 ot/s, vrtáky 0.8 - 2.2 mm). Ja som to zasponzoroval, tak potom prípadne dám vedieť, keď to dorazí...

https://www.kickstarter.com/projects/imezing/wowstick-the-all-metal-one-piece-mini-electric-hand-drill
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa xavi » 17 Apr 2021 18:56

Saskardin napísal:Dávam do pozornosti tento gadget, ktorý ešte stále možno podporiť na Kickstarteri. Mohlo by to byť pre nás papierákov veľmi užitočné, pretože je to pomalobežné (420 ot/s, vrtáky 0.8 - 2.2 mm). Ja som to zasponzoroval, tak potom prípadne dám vedieť, keď to dorazí...

https://www.kickstarter.com/projects/imezing/wowstick-the-all-metal-one-piece-mini-electric-hand-drill


Ahoj, ja som na to uz pozeral skor, ale nakoniec som sa rozhodol ze nie. ja mam totiz wowstick skrutkovac na male bity ( link dole) a mam pocit, ze tato minivrtacka bude nieco velmi podobne akurat so sklucovadlom na mini vrtaky. skrutkovac je dobry na micro pracu pretoze nie je moc silny a ani nie moc slaby, ale nie vzdy sa mi cisto elektricky podari uvolnit skrutky, napr na notebooku.
dalej to nie je 420 ot/s ale 420 za minutu a to je strasne pomale. hoblovanie dierky do kovoveho vrchnacika od piva ako na tom videu bude praca tak na hodinu :) obavam sa tiez, ze tam nebude ziadna regulacia otacok, takze nebudes moct pouzit ani mensie otacky tak ako sa to neda ani skrutkovaci.
a ta cena nie je nic moc :) za 50 eur mozes ma kablovu origo Dremelku, alebo za 75 bateriovu. skrutkovac sa da z ciny za 14 eur tak mozno o pol roka sa bude dat za tu cenu aj vrtacka...
dufam, ze nam potom napises svoje skusenosti ked ju dostanes. hadam to prijemne prekvapi.

https://www.banggood.com/Wowstick-1F+-6 ... rehouse=CZ

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Apr 2021 20:56

Jj, sam som zvedavy. Baterkovu Dremelku mam, ale na mna je to prilis velke a nemotorne. Do tohto som siel skor emotivne ako racionalne, ak mi to nebude stacit, asi pojdem do najmensej gravirovacky (tusim aj Dremel ma taku, ale aj ta mi stale pride prilis velka). Ak je to za minutu, to je este lepsie, u papiera a plastu zatial z mojej skusenosti cim pomalsie tym lepsie :-) A ze to bude trvat dlho mi nevadi.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa spider » 22 Okt 2021 12:06

Spýtam sa to tu, celkom to súvisí s témou.
Plánoval som zobrať toto:
https://www.alza.sk/hobby/alzapower-ele ... 93.htm?o=1
Primárne ako ten skrutkovač, viem to mať za cca 30€, čo je pohoda.
Napadlo mi presne to, že či by som to vedel použiť aj na vŕtanie malých dierok do papiera/plastu. Mám aj ručnú/prstovú mini vŕtačku, aj malú Proxxon, ale práveže by sa mi hodilo aj niečo podobné ako postol Saskardin.
Má niekto nejaký nápad, ako by som do toho dostal mini vrtáky? Videl niekto niekde nejaké rýchloskľučovadlo, prípadne aj samostatné podľa priemeru vrtáku, na tento rozmer bitov?
Prípadne, vedel by niekto niečo podobné vyrobiť? Možno vyvŕtať do obyčajného bitu dierku a vlepiť/vpájkovať tam vrták.
Otváram diskusiu, kto má nejaké vhodné nápady, sem s nimi :)
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa xavi » 22 Okt 2021 12:52

spider napísal:Spýtam sa to tu, celkom to súvisí s témou.
Plánoval som zobrať toto:
https://www.alza.sk/hobby/alzapower-ele ... 93.htm?o=1
Primárne ako ten skrutkovač, viem to mať za cca 30€, čo je pohoda.
Napadlo mi presne to, že či by som to vedel použiť aj na vŕtanie malých dierok do papiera/plastu. Mám aj ručnú/prstovú mini vŕtačku, aj malú Proxxon, ale práveže by sa mi hodilo aj niečo podobné ako postol Saskardin.
Má niekto nejaký nápad, ako by som do toho dostal mini vrtáky? Videl niekto niekde nejaké rýchloskľučovadlo, prípadne aj samostatné podľa priemeru vrtáku, na tento rozmer bitov?
Prípadne, vedel by niekto niečo podobné vyrobiť? Možno vyvŕtať do obyčajného bitu dierku a vlepiť/vpájkovať tam vrták.
Otváram diskusiu, kto má nejaké vhodné nápady, sem s nimi :)


z Ciny sa daju objednat take male sklucovadla, ktre si vies upravit. napr link dole. alebo aj velky 6mm sesthran, len treba hladat. ale pouzitie v skrutkovaci mi pride dost obmadzene pretoze skrutkovac to ma celkom male otazky. to budes vrtat rovnako dlho ako rukou.

https://www.ebay.com/itm/274496883151?h ... SwS79fYd36

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Okt 2021 13:16

Podľa mňa tie otáčky na vŕtanie sú dosť nízke. Všeobecne platí, že čím menší vrták, tým vyššie otáčky by si mal mať.
Možno by sa viac hodili nejaké gravírovačky alebo gravírovacie perá, respektívne brúsky na úpravu nechtov - no aj tam bude treba vymyslieť nejaký výmenný systém na vrtáky. Napr. Proxxon GG12 alebo podobné.

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa spider » 22 Okt 2021 15:01

Kupovať to budem tak či tak, ako skrutkovač na elektroniku. To mi iba napadlo ako bonusové využitie, že by som to vedel použiť aj v modelárstve.
Samozrejme máte obaja pravdu s otáčkami atď, ale minule som tou mini prstovou vŕtačkou robil dierky do diskov kolies na plasťáku a stačilo asi 10-15 sekúnd a dierka bola na svete. Netlačil som, ani som nekrútil rýchlo. Presne na taký prípad by sa to hodilo, lebo tých dierok bolo veľa a uľahčilo by to robotu.
Pohľadám niečo na ali/ebay, ak sa mi s tým bude chcieť babrať tak by som to skúsil.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Elektrický vrtáčik na Kickstarteri

Príspevokod užívateľa xavi » 22 Okt 2021 16:09

spider napísal:Kupovať to budem tak či tak, ako skrutkovač na elektroniku. To mi iba napadlo ako bonusové využitie, že by som to vedel použiť aj v modelárstve.
Samozrejme máte obaja pravdu s otáčkami atď, ale minule som tou mini prstovou vŕtačkou robil dierky do diskov kolies na plasťáku a stačilo asi 10-15 sekúnd a dierka bola na svete. Netlačil som, ani som nekrútil rýchlo. Presne na taký prípad by sa to hodilo, lebo tých dierok bolo veľa a uľahčilo by to robotu.
Pohľadám niečo na ali/ebay, ak sa mi s tým bude chcieť babrať tak by som to skúsil.


Ak ti stacia otacky a vies co chces tak kludne pozri aj ten link co som ti postol hore. to mini sklucovadlo by sa malo tak pripevnit hocikam, napr na motorcek z detkeho autica alebo kde. tak kludne to pripevni na nejaky nevyuzivany bit a nasad na skrutkovac a je to.

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní