Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bombírované pneumatiky

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bombírované pneumatiky

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Okt 2022 09:10

Ahojte, téma sa chýli ku koncu a v podstate ja som tu našiel všetko, čo som potreboval, a tiež Iconmaster napísal všetko osvedčené a pekne systematicky.

Od môjho návratu ku modelom som preskúšal všetko, guličky, karabíny, kadejaké podomácke pomôcky na výrobu pekného oblúku bočnice, ale nič nenahradí palce, trochu slín a cvik/tréning. Ak to tu vidí Maťo1807 tak u neho som odkukal jeden zlepšovák na rovnomerný tvar bočníc trikom, čo volám "grupák" :dribble: Tak dúfam, že ešte stíha do konca mesiaca sa podeliť o tento super zlepšovák na rýchlosť, ja mu tú slávu brať nebudem.

Prispejem ešte svojim postrehom, ktorý mám od poletuchárov - ani dezén na aute nie je vždy rovný, a na jeho zaoblenie stačí oceľová guľôčka, teda tá blbôstka na tyčke, postupne od väčšieho priemeru ku menšiemu aplikovať na jemne navlhčený papier (sliny sú gut). Vytvaruje to rovno aj peknú oblinu obruče, aj mierny oblúk v reze. Použil som to prvýkrát na OT-čku a na traktorovom dezéne to pekne vyznelo.

Zabudli ste ešte na alternatívu pre striekačov - nalepenie kopy vrstiev na seba a zabrúsenie do kolečka vo všetkých smeroch a dimenziách. Hlavne na poletuchách to tak robia. Na mňa síce moc špinavé, ale na rozdiel od nášho bombírovania aj takto sa dá dosiahnuť potrebný efekt.

A ten soft, čo je spomenutý vyššie na rýchly výpočet výrezu bočnice je super. Síce moj antivírak si to nemyslel, ale hádka s ním bola dlhšia ako výpočet čísel pre vyrezanie...

Toť moja skromná vsufka, nech vám to lepí! Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní