Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Home made Air brush

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Home made Air brush

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Sep 2008 08:12

Tento navod mi dnes poslal Dalibor. Vypada to byt jednoducha zalezitost a pre niekoho, kto si chce otestovat, ake to asi je striekat pistolou by to mohla byt jedna z ciest. Porovnavat to s nejakou dvojicnou pistolou sa neodvazujem :)

http://www.modding.cz/?p=339
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Zavislak » 29 Sep 2008 21:20

Mňa osobne by to skôr odradilo. Predsa, striekanie je v kvalite a ak by som chcel už vážnejšie, tak si minimálne objednám tento najlacnejší kúsok a je to 100 ku jednej: http://www.modelshop.sk/index_main.php? ... nfo1=&od=0
... ako sa vraví: vyskúšam 10 iných tipov a nakoniec sa stejne vrátim k pôvodnej myšlienke a tou je v tomto prípade kúpa striekacej pištole...

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Patero » 29 Sep 2008 23:37

absolútny súhlas so Zavislakom.... aj keď ja osobne pri mojej mierke a mojich farbách používam radšej revellácku fixírku....

http://www.modelshop.sk/index_main.php? ... =1&akcia=2

mám doma aj tú Fengdu, takže môžem porovnať. V tej Fengde mi zasichá farba v triske, kužel rozstreku ide tak divne dohora, pretože zo spodu prívod vzduchu blokuje prívod farby do trisky. Proste tá Revellka je maximálne jednoduchá na použitie a aj na čistenie a údržbu. A mám ju už zopár rokov....

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 12 Okt 2008 10:21

Jeden dotaz u těch pistolí s tou plechovkou vzduchu na kolik to vydrží modelů

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Patero » 12 Okt 2008 10:45

Patero napísal:absolútny súhlas so Zavislakom.... aj keď ja osobne pri mojej mierke a mojich farbách používam radšej revellácku fixírku....

http://www.modelshop.sk/index_main.php? ... =1&akcia=2

mám doma aj tú Fengdu, takže môžem porovnať. V tej Fengde mi zasichá farba v triske, kužel rozstreku ide tak divne dohora, pretože zo spodu prívod vzduchu blokuje prívod farby do trisky. Proste tá Revellka je maximálne jednoduchá na použitie a aj na čistenie a údržbu. A mám ju už zopár rokov....


takže fixírku Fengda som predvčerom vyhodil. Pre mňa jednoznačne fixírka REVELL....

ELEFANT napísal:Jeden dotaz u těch pistolí s tou plechovkou vzduchu na kolik to vydrží modelů


sice to bolo už dosť dávno, ale mám pocit, že som s tým nafúkal dva, alebo tri modely 1:16 s použitím fixírky. Na vyskúšanie je to super vec, ale kompresor je kompresor. Konkrétne ja som mal pri tej tlakovej flaši problém s reguláciou výstupného tlaku. Lepšie povedané, ten tlak sa nedá regulovať. Ona je tam nejaká tekutina, čo sa splinuje na určitý tlak. Principiálne asi niečo ako CO2. A ten tlak je trochu višší... ale dá sa to. Ak niekto špekuluje nad kúpou striekacej pištole, tak nech už nešpškuluje a frčí si ju kúpiť. Na nanášanie farby proste neexistuje nič lepšie...

Užívateľov profilový obrázok
bernie | --
† 26.08.'22
Príspevky: 30

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa bernie » 15 Okt 2008 06:21

.....hlavně se toho nebát a najít si svou cestu

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... 4943#54943

Kdyby chtěl někdo časem citovat a polemizivat o autorství výroku, mám tu jeden zaručený:

Jura Křivánek - Brno Slatina:

S vercajkem umí dělat každá p.ča!

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Patero » 15 Okt 2008 09:57

bernie napísal:
Jura Křivánek - Brno Slatina:

S vercajkem umí dělat každá p.ča!


jo páni, toto je doslova námet na diorámu. Nazval by som ju: Útorok-11:00 do obeda.
Muž stredného veku sa vracia z úradu práce, tak ako každý útorok, kde sa bol hlásiť. Po ceste domou sa zastavil v útulnej hospúdke na periferii, kde v podstate trávi väčšinu času. A tu sa odohráva príbeh diorámky.... V hospúdke sedia aj jeho dvaja kamaráti (tiež socky), fajčia šúlané, nadávajú na vládu a o.i. preberajú aj pracovné príležitosti, že čo všetko by mohli je*ať. Skromný prísun peňazí si zabezpečujú zvlačovaním rôznych kovovích predmetov do kovošrotu. Aj pan Křivánek si takto prilepšuje. Predvčerom predal hrubý medený kábel, ktorý uje*al drevenou palicou. A že sa teda namlátil. Teraz už niesu kamaráti. Jeden z nich sa pochválil, že tiež našiel kus kábla, ale urezal ho pílkou na železo.

Diorámka zachytáva urazený odchod pána Křivánka od stola so slovami: S vercajkem umi dělat každá p.ča..........

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Týmto chcem pozdraviť Juru Křivánka, ktorý je určite v pohode srandista a na tomto mojom príspevku sa len dobre pobaví.......... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
bernie | --
† 26.08.'22
Príspevky: 30

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa bernie » 15 Okt 2008 21:47

.....zcela špatně pochopená postava "dědka" Jury Křivánka.

Dělali jsme spolu na montážích regálů prodejních ploch kauflandů aj např i v Německu, kde při přestavbě regálu s novinama hrábl "děděk" mezi erotické čtivo a zasněně při pohledu na transsexuální sekci pravil:

Toto jsem vždycky chtěl být, jet po kozách a honit u toho.....

Snad se s tím admin nějak popere :beat brick:

...a Patero navrhne přilnavější dio :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa Patero » 15 Okt 2008 21:54

tak teraz si ma dostal.... :haha: :haha: :haha:

inak úplne presne si viem predstaviť ten salámistický tón hlasu a Brňácký prízvuk.... :haha: Tiež som robil s jedným brňákem (sadrokarton) a tiež sme sa kosili na kadejakých hláškach... :big smile: takže sme tiež používali vercajk... ale hlavne to brňácké p.ča...... :haha: kto to nepočul naživo od nejakého echt brňáka, tak nevie o čom teraz píšem... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smetiak podla vlastnej chuti

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Nov 2008 01:46

serpens napísal:Ja viem ico :big smile: Ja by som to rad striekal, ale stale sa mi to zda drahe a nemam na to moc placu. Uvidime ako to bude s priestorom, ked sa prestahujeme do vacsieho bytu, potom si hadam aj airbrush kupim :P A dik za pochvalu :greedy:


Viem, ze som mimo temy, ale co sa airbrush-u tyka:
nemusis mat hned profi veci k tomu, podla mna na zaciatok uplne vystaci nejaka fixirka za par stoviek + nahrada kompresora.
Pre priklad ja striekam takto:
- Striekaciu pistol som dostal este pred cca. 12-13 rokmi od jedneho modelara za 3 stoviek. Nema ani spust, cize vzduch prechadza vzdy - a to musis regulovat. Takze tie jednoduche fixirky su hadam lepsie nez toto (napr. aku kupil pepko za 6 stoviek)
- Kompresor mam take z Tesca tiez za par sto (pred rokmi), teraz stoja tusim 150 peniaz.. Ako tuning sme na to dali tlacidlo, aby to nefungovalo vzdy ked je pod prudom ale iba ked to stlacim. No a este sme pretesnili ten kompresor teflonovou paskou :P
- Kompresor je na na autozasuvku (12 V) a preto ho pouzivam z nabijacky, ktora mu dava potrebne napatie..
- Pistol a kompresor mam spojenu hadickou priamo.
Obrázok Obrázok


A ako s tym robim:
Sadnem si na dvor, zapojim vsetky veci (nabijacka + kompresor + pistol), namiesam farbu a idem striekat. V jednej ruke drzim model, v druhej pistol a nohou riadim kompresor :P
Neni to dost komfortne, preto uvazujem o tom, ze spravim uz nejaky ten kompresor alebo aspon nejaky ventil na pistol.
Ale je to viac ako stetec, a napriek tazkostiam sa s tym da robit.

Inac este k tej pistole: je to stary model Ceskej vyroby (Mikrotechna Holesovice), je tam napisane ze "nizkotlakova" a ani kompresor nie je potrebny staci aj nozna pumpa na matrace. Ale musim konstatovat, ze ked nie je poriadny tlak, tak sa s tym robi len veeelmi tazko :beaten:

Sorry za OT, pripadne to presunte niekde.. :baffle:

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní