Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Mar 2022 21:38

Ja si to dávam posielať do zásielkovne ak sa dá (Nonstop pumpa), alebo synovi do roboty, ale s Ebay-a mi chodil veci bežne v obálke do schránky, stalo sa aj, že to nevošlo a poštár to nechal u susedov.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Mar 2022 23:39

lowi napísal:Toudi.. ja som to spravil tak, že zásielky mi chodia do roboty.. Stále tam niekto je ...
Občas ešte poštárka pýta 2,-€ ... teda mne ani nie, ale keď si dačo objedná manželka.. ale neviem z akého obchodu objednáva..

To ja tiež, keď už fakt musím, problém je, keď mi zavolá, že je na bráne a ja 3km v podniku na 6m vysokom lešení na 5. poschodí montujem 5, 7.5, nedajboh 10t kladku, to sa montuje pomocou autožeriavu, všetci sú nadšení, že na mňa budú čakať 20-30minút, kým si to vybavím.

Ja bohužiaľ (teda našťastie, vykotilo by ma) nesedím v kancli celý deň.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa spider » 22 Mar 2022 09:40

Ja som síce na HO a dá sa povedať, že mám čas takmer stále, ale tiež ak je možnosť, tak vždy radšej Packeta alebo nejaký úložný box, lebo mail že "dnes medzi 8:00 – 16:00 vám doručíme balík" je super, človek aby sa nemohol ísť ani vys*ať, lebo presne vtedy zavolá že som dole. Samozrejme že najlepšie načasujú doručenie keď mám poradu, som v obchode alebo u zubára.
Inak, minule som objednával malé LED panely, nejaký čínsky eshop, mali uvedený sklad v EU, takže som nič nedoplácal. Prišlo to kuriérom, trvalo to 6 prac. dní a krabica bola z nemeckého Amazonu (v nej zabalený balík v ďalšej krabici s čínskymi znakmi) s viacerými prelepenými nálepkami, takže to asi majú dosť dobre poriešené :haha:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Mar 2022 09:56

Ja tým kuriérom verím, že to majú náročné, na telefonovanie by sa im hodila sekretárka, navyše keď musia jednať s ľuďáma (jak som ja napr.), to by som nemohol, zlaté stroje... Ale raz keď má kuriérska spoločnosť nejaké postupy, ktorými ťa SÚSTAVNE buzeruje, že jak je to super zmanažované, zavolá dopredu, dohodnete sa, blá, blá, blá, tak nech sa podľa toho riadi. Raz som zažil takého kuriéra, že aj zavolal v predstihu, dokonca došiel do podniku, ale to bolo raz.
:P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Mar 2022 20:36

POsmeleny dobrymi spravami o neplateni poplatkov som po dlhom case objednal z Aliexpressu dve drobnosti pred par dnami, tak som zvedavy.Nebol som ochotny zivit pahltnu EU, preto som nic neobjednaval a nakoniec som ani nic nepotreboval.
Akurat tu nechapem, co spominate kurierov.Asi nie v suvislosti s dorucenim objednavky z Aliexpressu, uz na poslednom useku trasy, ci?
Lebo mne to vzdy postou doslo.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 25 Mar 2022 21:02

Ja som myslel kuriéra na poslednom úseku trasy. :)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní