Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Osvetlenie pracovného miesta

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Saskardin » 20 Jan 2021 12:46

Ako máte osvetlené pracovné miesto a čím? Hľadám už nejaký čas dobrú lampu, no stále mám pocit, že to nie je ono. V súčasnosti používam toto: https://www.svet-svietidiel.sk/stolna-lampa-studio-b-1xg23-11w-cierna.html
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Jan 2021 13:50

Ja mam presne take ako mas ty, ale dve.

Plus na strope LED panel
V-TAC LED panel 600x600 29W denná biela štvorcový
K svetlu budes este potrebovat ram - teda ak nemas kazetovy strop.

Svieti to paradne, moju pracovnu 3x4m to osvetli dokonale.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa atlon » 20 Jan 2021 15:21

V podstate to máš jedno akú lampu, dôležitejší je údaj Svetelný tok a Farba svetla žiarovky.
Ak máš nad stolom policu, odporúčam toto:
EMOS T5 LED LIGHT buď 60 cm alebo 85 cm

60 cm máme na kuchynskej linke a je to paráda
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa spider » 21 Jan 2021 16:51

Ja mám dve lampy po stranách so žiarovkami E14 6W studené biele (6500K) 470lm a nad stolom na stene rameno s LED kruhovým svetlom 24W 1000lm s možnosťou nastavenia teploty, aj tak tam mám stále studené 6500K.
Na fotenie používam po stranách iné lampy, kde mám E27 studené biele, no už trošku silnejšie 20W (ekvivalent 150W) so svietivosťou 2450lm, to sú už riadne reflektory :big smile:
Naposledy upravil/-a spider v 15 Feb 2021 09:38, upravené celkom 1 krát.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Saskardin » 25 Jan 2021 20:08

atlon napísal:V podstate to máš jedno akú lampu, dôležitejší je údaj Svetelný tok a Farba svetla žiarovky.
Ak máš nad stolom policu, odporúčam toto:
EMOS T5 LED LIGHT buď 60 cm alebo 85 cm

60 cm máme na kuchynskej linke a je to paráda


Skúsim, toto by mohlo pomôcť. Vďaka za tip, potom napíšem dojmy.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa slimák » 26 Jan 2021 01:21

Ešte by som pozrel na CRI (Ra) u žiarovky. Nočné miešanie farieb ma vie riadne potrápiť. :)
https://www.e-led.sk/led-ziarovky/index ... cri-ra.php
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa atlon » 26 Jan 2021 16:30

slimák napísal:Ešte by som pozrel na CRI (Ra) u žiarovky. Nočné miešanie farieb ma vie riadne potrápiť. :)
https://www.e-led.sk/led-ziarovky/index ... cri-ra.php

To CRI ti je na dve veci ak to predajca a dokonca ani výrobca na 99,9% pri klasických svetlách neudáva :big smile:
Iné to už je pri špéci svetlách, tam to je uvádzane ale to sú väčšinou na profi využitie už :victory:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa xavi » 26 Jan 2021 20:06

Saskardin napísal:Ako máte osvetlené pracovné miesto a čím? Hľadám už nejaký čas dobrú lampu, no stále mám pocit, že to nie je ono. V súčasnosti používam toto: https://www.svet-svietidiel.sk/stolna-lampa-studio-b-1xg23-11w-cierna.html


kup si toto. paradne LED svetlo a navyse celkom elegantne. neutralna biela farba a ked je zapnuta tak ten modry pasik trosku svieti takze to vyzera paradne. daju sa nastavit 4 intenzity svietenia. hlava je siroka, takze nerobi horzne tiene ak rad modelarcis v tmavej miestnosti iba s jednym svetlom ako ja. pre mna najdolezitejsia vec je, ze drzi polohu a nepada. proste ju nastavis dvoma prstami tam kde potrebujes a drzi, netreba dotahovat ziadne skrutky ako pri tych polskych. ja to vyuzivam casto, polohujem z prava, z lava, vyssie, nizsie, kazdych par minut podla toho kde prave potrebujem a ono to drzi. rameno je robustne kovove, hlava plast ale kvalitny. vypinac je v strede hlavy z hora.
Nevyhody: Cena. Lampa sa upevnuje k stolu takym zveracikom, a samotne rameno sa len tak vlozi do zveracika. moje rameno sa v tom zveraciku trosku kyve, ale nie je to nic hrozne co by nejako vadilo pri pouzivani. pokial mas stol pri stene tak to upevnenie moze byt trosku problem, resp. da sa upevnit cez dieru v stole, alebo z boku. ina moznost upevnenia nie je, a ani si velmi neviem predtavit toto svetlo polozene na stole pretoze rameno je ozaj robustne a tazke.

Je to trosku drahsie svetlo, ale povedal by som, ze (polo)profesionalne a uz teraz viem, ze ak sa raz pokazi alebo ho znicim tak si kupim rovnake.

https://www.hotair.sk/detail/lampy/lamp ... 17led.html

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa slimák » 27 Jan 2021 01:55

atlon napísal:
slimák napísal:Ešte by som pozrel na CRI (Ra) u žiarovky. Nočné miešanie farieb ma vie riadne potrápiť. :)
https://www.e-led.sk/led-ziarovky/index ... cri-ra.php

To CRI ti je na dve veci ak to predajca a dokonca ani výrobca na 99,9% pri klasických svetlách neudáva :big smile:
Iné to už je pri špéci svetlách, tam to je uvádzane ale to sú väčšinou na profi využitie už :victory:


Pokiaľ ti ide o žiarovky, nech sa páči. :wink:
Je pravda, že u väčšiny výrobcov Ra (CRi) uvedené bohužiaľ nenájdeš. Beriem to tak, že v tých prípadoch toto číslo nie je marketingovo správne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Saskardin » 27 Jan 2021 10:14

xavi napísal:Nevyhody: Cena. Lampa sa upevnuje k stolu takym zveracikom, a samotne rameno sa len tak vlozi do zveracika. moje rameno sa v tom zveraciku trosku kyve, ale nie je to nic hrozne co by nejako vadilo pri pouzivani. pokial mas stol pri stene tak to upevnenie moze byt trosku problem, resp. da sa upevnit cez dieru v stole, alebo z boku. ina moznost upevnenia nie je, a ani si velmi neviem predtavit toto svetlo polozene na stole pretoze rameno je ozaj robustne a tazke.

Je to trosku drahsie svetlo, ale povedal by som, ze (polo)profesionalne a uz teraz viem, ze ak sa raz pokazi alebo ho znicim tak si kupim rovnake.

https://www.hotair.sk/detail/lampy/lamp ... 17led.html


Cena je v pohode, to by nevadilo. Problém je skôr to upevnenie - ja mám stôl zo všetkých strán až k stene, takže potrebujem stojan. Možno ak by sadla do stojanu tej čo mám... v každom prípade si píšem a ak sa tá moja čierna pokazí, budem silno zvažovať nejaké riešenie, ako poriešiť toto.
mohol by si mi prípadne odmerať max.dĺžku toho upínacieho mechanizmu? Či by som ho zmestil do diery v stole určenej pre káble.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných