Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Výber papiera

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Výber papiera

Príspevokod užívateľa JanRoman » 30 Nov 2022 17:58

ahojte,
videl som tuto tému čo sa týka papiera len v sekcii základných tipoch a trikoch tak som to pridal aj sem.
chcel by som sa opýtať aký papier resp aj značku ( možno aj gramáž ale ta je individuálna asi ) s ktorou máte skúsenosti je vhodný na atramentový typ tlačiarne poprípade aký papier do laserovej...
ja zatiaľ mam len zlé skúsenosti. väčšina papierov v papiernictvách majú tendeciu sa dost strapatieť.
Ďakujem za rady a možno to pomôže aj iným :D

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výber papiera

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Nov 2022 18:25

Asi drvivá väčšina z nás používa papier určený na farebnú tlač/kopírovanie gramáže 160 g/m2 (má hrúbku cca. 0,2 mm, niečo ako školský výkres). Ja osobne používam Mondi Color Copy 160 g.
https://papiere-do-tlaciarne.heureka.sk ... /#prehlad/
Človek s jedným balíkom vystačí hodne dlho.

Tieto papiere sú lepšie, ako výkresy z papiernictva, čo zrejme aj spomínaš. Majú hladší povrch a sú súdržnejšie a o niečo menej nasiakavé. Gramáže zoženieš aj tenšie (formulkári alebo na miniboxy niekedy používajú napr. 120 g), ale aj hrubšie (200, 250 g), ktoré sa viac podobajú papieru poľských modelov.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výber papiera

Príspevokod užívateľa Fito » 30 Nov 2022 18:51

Ja používam tiež origo canon papier 500 kusov balik, 160g/m , z bežným výkresom z papiernictva sa to ani porovnať nedá, ako píše Ico, ten papier je pevnejší a nestrapatí sa.

Na 160tku môžeš tlačiť väčšinu free modelov, a je aj najbližšie k origo papierom ktoré sa požívajú vo vydaných vystrihovačkách.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výber papiera

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Nov 2022 20:44

osobne používam papier určený na laserovú tlač, gramáž 160gr/m2 aj na atramentovú tlač, je krásny hladký, rez je hladký, keď pred rezaním/ strihaním strekneš celú stránku akrylovým lakom (lesklý, matný, polomatný, podľa charakteru modelu), kľudne aj 10 TENKÝCH vrstiev, tak sa to dá aj olizovať a atrament sa nerozpije, ani pri retuši hrán vodovkami, laserová tlač sa potom pri ohýbaní/ stáčaní tak veľmi nelúpe a ani sa neodiera pri šmrdlaní oceľovým pravítkom po stránke pri rezaní
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní