Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_kolo

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 05 Feb 2013 09:16

Ahojte, nejaky maly pokrok, tu su obrazky (fotene mobilom, fotak nebol k dispozicii):
podvozok s motorom:

dokončený intík:

zlepená kabína a prilepená o rám:

aha to bola este navolno, az po zalepeni plachiet pod kabinu som ju prilepil.
Este som zbuchal platnu na korbu, blatniky a zadne tazne, no foto este nemam... ale uz mi to staci len dobuchat malicosti a skompletizovat :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 07 Feb 2013 01:36

Dnes opat progres len som som ja to tvor lenivy a vecer fotit sa mi nechce... takze zajtra foto progresu, uz ostavaju bocnice, zdvihak, vzduchojemy, tazne s tyckami, spetaky a myslim ze bude hotovo! :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Feb 2013 19:50

videl som dnes obidve Tatry naživo (aj tú, čo stavia Jolaus) a sánka dolu šéfe
akurát ma pokazené majáky, stále dokolečka: funguje, nefunguje, funguje, nefunguje, navyše ani nefungujú spoločne, jeden nefunguje pomalšie :haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 08 Feb 2013 17:31

HH no je to pravda blikaju kazdy inak.. ale to je ok:) uz je inak skoro cela hotova, este tazne a zrkadla... ked budem mat volno cez den ze nebudem v robote tak to uz doklepnem a dam foto ktore uz tak dlho slubujem :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 11 Feb 2013 00:36

Ahojte, takze ako sa wrawi po Amerikánski: MISSION COMPLETE!
Fotky budú zajtra:) (mozno aj s Jolausovou tatrou:))

Niekolko slov k stavbe modelu:
K stavbe tejto tatrovky ma inspiroval moj sused Jolaus ked ju zacal stavat a aj tento moj original je vlastne od neho. Stavbu som zacal v septembri no chvilu som ju prerusil po dobu kym som postavil moje cervene Lambo ( viewtopic.php?f=81&t=4813 )a potom som opat pokracoval... Priznavam stavbu som dost flakal a lepil len ked bolo dost casu a chuti :wink: ...

Male upravy posthli predne svetla, zadne svetla, ako majaky som pouzil blikajuce LED diody, na kolesa a ram nalepene matice od Braintecha, stavba bola fajn, diely presne pasovali - male nedostatky sa stali aj mojou nepozornostou, napr. ked som si nevsimol a betonove diely som nalepil opacne, takze aj ram na betonoch je "hore nohami" a zdvihak na opacnej strane.. no co, az tak to na modeli nevidno, pokym ho neporovnate s nejakym druhym :haha:
Smerovky a zadne svetla su "vyhryzene" zo skatuliek TIC TAC prislusnej farby (toto som uz zacal propagovat aj na modeli sanitky od Attimona viewtopic.php?f=61&t=3917&start=20 - zlte predne hmlove svetla). Stupacky ako diel tusim cislo 11 som skracoval a pri studovani ostatnych stavieb som ich nalepil az ked bola na rame kabina s plachtami (aby som to dopasoval aspon tak ako uvidite na fotkach). Nekoncne sa nechcelo robit tie zvlastne tazne dopredu aj dozadu ale aj to som dobojoval, i ked miesto spajdle som tam strcil drotik:) stierace som si radsej urobli nove lebo pri originali sa mi podarilo jeden pri retusovani roztrhnut, bolo to navrhnute ako prilis tenky pasik :beat plaster: ...
No a teraz sa asi s Jolausom pustime do dakej paralelky... co to bude sa nechajte prekvapit (este to totiz ani sami nevieme) :P :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 11 Feb 2013 12:30

No takze slubene fotky hotoveho modelu:

Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa martin1807 » 11 Feb 2013 13:05

Gratulujem k dokončeniu..:) vyzerá super, pekne to máš zlepené... U mna čaká na zozname nádejných adeptov na zlepenie už asi 2 roky...:D Aleaj na ňu dojde čas...:)
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Matthew | 35
Príspevky: 80
Meno: Matej
Bydlisko: Hlohovec

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa Matthew » 11 Feb 2013 13:28

Nádhera ! Úplná chirurgická čistota :) Fakt klobúk dole máš to super zlepené, podobne ako Mato 1807 si túto Tatru niekedy musím zlepiť aj ja
Rozpracované: Městská památková rezervace I.
Dokončené: Kestřanské tvrze - Horní tvrz

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Feb 2013 13:49

opozrel som ju naživo a vyzerá pekne, tá záťaž naopak je kvôli exportu do austrálie :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TP 24 265 6x6.1R /RipperWorks/ 1:32 - by mato_

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Feb 2013 14:02

Pekné :wink: aj predloha, aj model.

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný