Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Staré nádražie /ABC/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 28 Feb 2016 00:19

Po dlhšej dobe malá aktualizácia. Momentálne robím na služobnom vagóne, kde som pridal osvetlenie a v časti vagóna aj interiér (plocha cca 2x2cm :bad smile: ). Skôr ako to uzavriem strechou som si ešte urobil pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Mar 2016 01:54

Služobný vagón je hotový a umiestnený na podložke, teraz bude nasledovať osobný vagón.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Mar 2016 17:52

čo dodať? super to je, ja som dnes v obchode nahal cez 30€ za takéto figúrky a plastové profily 1x1/0.5x0.5mm
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Mar 2016 01:20

Pomaly pokračujem, toudi tieto figúrky som zohnal na ebay za pár eur. Vlastne som si tam zohnal figúrky na väčšinu mierok od 1:25 až po cca 1:250. (podobne sa dajú zohnať aj stromčeky) Akurát, že sú väčšinou biele, alebo ak sú natreté, tak to nestojí za nič...Keďže ja si ale figúrky aj tak ešte upravujem a natieram tak mi to nevadí. :wink: Trochu som pokročil s osobným vagónom. použil som ten z historických lokomotív od Betexy, ktorý som si zmenšil (teraz je plocha vagóna 1,5x3cm), interiér som si urobil sám, na lavice som použil lavičky z nádražia, pár foto než to definitívne uzavriem :
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Mar 2016 00:05

Osobný vagón je dokončený. Začal som robiť aj na nákladnom vagóne, ale nejako som si to zle vymeral a tento vagón by mi tam už nevošiel, takže parný vlak bude mať definitívne len 2 vagóny.Lokomotíva aj vagóny sú už prilepené na koľajách. Teraz príde na rad nejaké to cestné vozidlo :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Apr 2016 03:02

Do nádražia pribudlo nákladné auto. Použil som free model od YMjr :
http://ymjr.cz/?p=63
Model som akurát zmenšil, pridal pár detailov a máličko zmenil grafiku. Ešte tam pribudne náklad a po umiestnení na podložku pár figúriek do okolia.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 02 Apr 2016 09:40

Tahle tvoje akce s nádražím mě fascinuje. Vzít něco úplně obyčejnýho a dodělávat, přidávat, vylepšovat, to je přesně ono, co mě taky baví a považuju za skutečnou modelařinu. A ještě ze základu u kterýho většina jen mávne rukou. Prostě paráda.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Apr 2016 12:08

Dakujem, som rad, ze sa model zatial paci :wink:
A vies co je najlepsie ? ze tento model vznikol uplne nahodou...keby som nedostal tip od kamarata z fora na startujuci memorial (zdravim bobwina :wink: ), tak by som robil na niecom uplne inom...Povodne to mal byt jednoduchy model ...o tom, ze pojdem do takychto detailov asi rozhodol az ten prerobeny novinovy stanok :victory:
Pomaly uz idem do finale, este pridam 1-2 kusy techniky a samozrejme hromadu figuriek. Mam rad ked to nie su len nahodne sa pohybujuci ludia (aj ked aj taki tam budu), ale ked to ma aj nejaky "pribeh"-tak ako ten huslista pri tom stanku, alebo teraz robim zase na niecom podobnom pri tom aute :wink:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 02 Apr 2016 12:46

a až doděláš nádraží, přidáš kousek ulice, vedlejší dům, pak křižovatku, vilku za ní, kostelík a nakonec to bude slovenská verze Langweilova modelu :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Apr 2016 01:00

Langweil asi nie, ale MPR ma láka dosť, keby som mal na to priestor možno by som sa do nej aj pustil :wink: Urobil som pár figúriek k autu, ako vidno sud od piva sa dá využiť rôzne :bad smile:
ObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní