Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Apr 2022 17:52

Paráda Johnny, tie samo-domo detaily sú úžasné! Jediné, čo by som ti vyčítal, že by si to mohol aj podrobnejšie dokumentovať - napr. ako vyzerali pred farbením a pod.. Každopádne dobre dávaš, miestne publikum určite uvíta aj častejšie reporty :victory:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 22 Apr 2022 19:38

iconmaster napísal:Jediné, čo by som ti vyčítal, že by si to mohol aj podrobnejšie dokumentovať - napr. ako vyzerali pred farbením a pod.. Každopádne dobre dávaš, miestne publikum určite uvíta aj častejšie reporty :victory:


Absolútne s tebou súhlasím. Ako som to v Bratislave lepil popri práci, fotenie som odkladal na doma a chystal som veľkú fotoreportáž - dielik po dieliku. V Blave nemám dobré podmienky na fotenie, tak som aj detaily chcel nafotiť doma. No a ako som to už doma skladal nasucho, tak som to už netrpezlivo všetko nalepil až som zrazu mal hotový celok. Skúsim sa polepšiť :girl:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 22 Apr 2022 19:59

Tie baterky, detaily, dokombinované prefarbované diely :dribble: no luxus. Do už beztak komplexného modelu pridávaš ďalší level navyše :wink:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Apr 2022 09:20

Idem sa polepšiť :) Moje fotky aj tak vyzerajú nie tak ako by som chcel.

Report
Zadný diel vnútornej obšívky. Nalepil som už detaily čo som dokončil predtým a zaretušoval som si diel. Pri takto výrazne kontrastnej farbe modelu odporúčam vždy a všade zatrieť okraje bielych plošiek určených na lepenie ďalších dielov. Ono fakt stačí nepatrná čiarka a pod správnym uhlom to svieti až oči vybíja...Netreba zabudnúť aj rubovú stranu aby nepresvitali spoje pod vonkajšou obšívkou. Pri zatieraní je tu síce riziko zašpinenia dielu a aj mne ušiel štetec, ale chybičku skryje zadná sedačka v kabíne.

Všetky diely vnútornej obšívky sa podlepujú na 0,5mm. Predbežným skúšaním vyzerá že by to celkom mohlo pasovať. V tomto prípade som musel len jemne orezať hornú hranu okienok, cca. 1mm.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 23 Apr 2022 13:16


Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 28 Apr 2022 21:01

Report
Vyrezal som hlavný diel vonkajšej obšívky kabíny. Ako som písal predtým, všetky styčné biele plochy a hrany som zatrel, aby neskôr nepresvitali. Vyrezané okná a dvere sú dočasne zalepené naspäť pomocou kobercovej pásky (aktuálne moja najpoužívanejší a najobľúbenejší pomocný materiál :) ) aby som udržal konštrukčnú pevnosť. Kabínu zrejme budem lepiť štýlom, že postupne nalepím všetky diely obšívky, potom výstužné rebrá, potom detaily a kabínu nechám čiastočne otvorenú iba v predných spodných rohoch (!!! Upozorňujú na to všetci lepiči, ktorí kabínu napevno zalepili a potom kvôli osadeniu museli dodatočne rezať!!! )

Blatníky som zatiaľ nerezal, obávam sa že ak by to nesadlo, už to dodatočne nebudem vedieť opraviť.

Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Máj 2022 12:15

[report]Fotky opäť katastrofa, ale ta čo už.

Posledné drobné úpravy pred lepením samotnej kabíny - doplnil som mapu (Ak by to niekoho zaujímalo je to z Dunkirku, mierka 1:tak aby to pasovalo) Puzdro na samopal som vyrobil opäť z kobercovej pásky, doplnil som aj zips, tak ako ma byt v origináli. V šmikajde sú puzdra dve a sú prichytene po bokoch kabíny na skrinkách na muníciu. Takto mi to prišlo vhodnejšie a navyše nechcelo sa mi už crcať s druhým kusom...Ešte som prerobil popruhy na plachtách a vyrovnal krivé zábradlia po stranách.



Kabínu som lepil postupným lepením dielov podlepených na 0,5mm na vonkajšiu obšívku, ktorú som rovno aj uzavrel a !!! nechal otvorenú len v predných spodných rohoch, ináč by som ju nemal šancu nalepiť na podvozok. Začal som osádzať niektoré detaily, v podstate vsetko som už mal hotové. Na boxy na granáty som dorobil pánty, lebo ich bude vidno aj cez dvere aj cez horný otvor. Aby boli trochu plastické a nielen obyčajné krabičky.



Čo sa týka lepidla, objavil sa mi podobný problém ako mávajú plasťáci - keďže som všetky biele plochy na prilepenie zafarbil, Herkules mi na týchto farebných plochách nedržal dobre. Hrany som potom radšej lepil sekundovým lepidlom a na vnútorne rebra som musel použiť hustejší herkules a chvíľu to pridŕžať. Ďalším problémom je starý papier a napriek opatrnej manipulácii sa mi šuchajú hrany a nedá sa to ani poriadne zaretušovať. Uvidím ako to bude vyzerať, ale hádam sa to vizuálne trochu stratí, kde prilepím všetky detaily.
Naposledy upravil/-a johnny7 v 12 Máj 2022 10:26, upravené celkom 1 krát.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Máj 2022 21:11

johnny7 napísal: keďže som všetky biele plochy na prilepenie zafarbil, Herkules mi na týchto farebných plochách nedržal dobre.

Ja lepím Duvilaxom a ten dobre drží aj na farbených plochách..

Veľmi pekne ti to ide! A zase trochu aj podpichnem: kľudne dávaj fotky aj vo väčšom rozlíšení, nech si tie detaily viac vychutnáme :wink:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Máj 2022 21:34

iconmaster napísal:
johnny7 napísal: ... A zase trochu aj podpichnem: kľudne dávaj fotky aj vo väčšom rozlíšení, nech si tie detaily viac vychutnáme :wink:


A opäť máš pravdu. 640x480 je fakt málo. Zajtra to nafotím nanovo.

Edit: Zeditované foto v predchádzajúcom príspevku, hádam to je lepšie
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 48
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 11 Jún 2022 07:59

Tohle je luxusní práce.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní